> ARMY TÁBOR - Směs starších ročníků - Krátké shrnutí výcviku v Čichořicích - 2011
Jdi na obsah Jdi na menu

Krátké shrnutí výcviku v Čichořicích - 2011

 

Shrnutí výcviku na základně v Čichořicích – 2011
Rád bych shrnul své poznatky a pocity, z výcviku na nové základně a krátce představil své části vize do budoucna.
Letošní rok, byl pro nás velice důležitý a to hned z několika důvodů:
1.       Prvním a tím nejdůležitějším, bylo sžití se, s novou výcvikovou základnou, okolním terénem a přizpůsobením veškerých aktivit, této nové lokalitě.  Toto se z mého pohledu povedlo velice dobře a musím konstatovat, že okolní terén a možnosti, které nám nabízí, považuji za dosud nejlepší, jaké nám lokalita v okolí základny mohla nabídnout. Žerotín měl rozlehlejší okolí a terén méně kopcovitý. Samotná základna byla přehledná, ale z mého pohledu jako základna méně pohledná. Pnětluky měli herní prostor proti Žerotínu podstatně menší, s členitějším terénem. Kapacita ubytování nedostatečná. Okolní krajina však dovolovala vzhledem k poloze základny, například bezproblémové použití i akustické pyrotechniky. Čichořice považuji zatím za nejlepší lokalitu, v které jsme hráli. Jak o srazy, tak během tábora. Ubytovací kapacita oproti Žerotínu podstatně menší, ale podle mého názoru hezčí. Herní prostor menší než v Žerotíně, větší než v Pnětlukách. Mnohem členitější, s množstvím pohraničních opevnění, než předchozí dvě lokality.
2.       Druhým důvodem, byla obnovená spolupráce s Wikingy. Tu považuji za přínosnou a navázala na spolupráci z let předchozích.
3.       Třetím důvodem, byla poměrně velká obměna a omlazení personálu základny. Všichni se myslím s novým zařazením popasovali dobře a  podle mého názoru, není důvod v roce 2012 k žádné obměně. Výjimku tvoří pouze případní navrátilci, kteří z jakéhokoli důvodu letos nejeli, nebo jet nemohli a velitelé, kteří sami v roce 2012 oznámí, že se nadále nebudou účastnit tábora. Tito budou nahrazeni z vlastních rezerv.
 
Celkově tedy mohu s dobrým pocitem konstatovat, že personál dosahuje velice slušné kvality. Stupeň výcviku, ale především způsob přístupu k výcviku, ze strany mužstva, se každý rok lepší a mužstvo považuji za velice kvalitní.
Bylo mi ctí, velet této základně a všemu osazenstvu, které se rozhodlo část prázdnin, strávit pod mým velením.  
 

Náhledy fotografií ze složky Army tábor 2011

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Poslední fotografie

Kontakt

Naďa Krejsová nadakr@seznam.cz +420732784757

Statistiky

Online: 4
Celkem: 956223
Měsíc: 6037
Den: 208